Bielizna - premiera albumu "Bagno" / 12.04.2023

12 kwietnia w sopockim Spatifie zespół Bielizna zaprezentuje materiał muzyczny, który pojawi się na najnowszej płycie pt. "Bagno". Premierowe utwory, jak to zwykle u Bielizny, są mieszanką wielu stylów i gatunków – od flamenco po muzykę orientalną. W warstwie tekstowej odnajdziemy wiele odniesień do bieżących wydarzeń ujawniających ponurą rzeczywistość, gdzie uchodźcy umierają w przygranicznych lasach, a Putin wysyła młodych Rosjan na pewną śmierć. Nie zabraknie także nieco „lżejszych” piosenek traktujących m.in. o słowiańskich kobietach szukających szczęścia w ramionach torreadorów oraz starszych panów, którzy przypadkowo trafili na plac Pigalle.

Koncert ubarwi metafizyczną narracją autor tekstów i wokalista Jarek Janiszewski.

Bielizna zagra w składzie:

Andrzej Jarmakowicz- perkusja
Krzysztof Stachura – gitara
Jarosław Figura – gitara
Radovan Jacuniak – bas
Jarosław Janiszewski - wokal
 


Sylwester w SPATiFie: Clown

Która to już noc sylwestrowa w SPATiF-ie? Od co najmniej 20 lat się przebieramy i pomysłów wciąż nie brak. Kto pamięta Bal Piór albo Sylwestrowe Konklawe, po którym rozpętała się gównoburza, bo Nergal przyszedł w stroju Zorro? Tym razem motywem przewodnim jest CLOWN i niech Was nie zwiedzie grafika, bo inspiracje mogą być zaskakujące. Bilety i rezerwacje jak zwykle u Andrzeja i Wojtka na barze w SPATiF-ie każdego dnia po godz 18:00. Liczba miejsc jak zawsze ograniczona i zwykle w połowie grudnia już niedostępna.

31.12.2022, 21:00
 


Jasełka: Odlot!

Koniec roku to oczywiście spatifowa Wigilia Wigilii, czyli Jasełka. Wiele mówiący kryptonim "Odlot" patronuje tegorocznemu przedstawieniu i zwiastuje sporo emocji, różnic społecznych, ale też - jak zawsze - optymistycznie się zakończy. Kadra powołana, teksty rozdane, pierwsze próby za nami, a tegoroczną Marią będzie dobrze Wam znana spatifowa szansonistka, bywalczyni i trzymająca w ryzach rodzaj męski. :)

22.12.2022, 21:00
 


TRANQUILIZER koncert 15.11. 2018 godz 21, wstęp wolny

Tranquilizer to Trójmiejska grupa muzyczna, która porusza się w klimatach psycho pop, trip hop, electro, alternative, tworząc hybrydę klimatycznych i przejmujących dźwięków. Na czele zespołu stoi wokalistka Luna Bystrzanowska. Na swoim koncie mają LP „Take a pill" oraz EP "10Ö8". W październiku 2018r. zespół planuje premierę następnej EP o tytule "Pauza Play".

Obecnie w skład zespołu wchodzą:
Luna Bystrzanowska - wokalistka, autorka tekstów
Michał Banasik - gitarzysta, basista
Kacper Graczyk - elektronika, klawisze

ZAPYTAJ MNIE CZY KOCHAM https://www.youtube.com/watch?v=dmaefGV4uC0

FB
https://web.facebook.com/tranquilizerPL


 


KRZYSZTOF SKIBA - premiera książki "Ciągle na wolności" oraz koncert zespołu The NOVORODKENS 18.11.2018 godz 19, wstęp wolny

Autobiografia łobuza Skiby "Ciągle Na Wolności" oraz koncert gości specjalnych formacji The NOVORODKENS.
Krzysztof Skiba w swojej autobiografii rozśmiesza, edukuje i puszcza oko do czytelnika, a przede wszystkim zabiera nas w niezwykłą podróż na backstage swojego życia. Opowiada o udanym dzieciństwie, działalności konspiracyjnej, więzieniu, do którego trafił w latach 80., kulisach działalności Big Cyca i polskiego show-biznesu czy powstawaniu legendarnego Lalamido. Jest rozrywkowo i politycznie. Latają kamienie i ulotki. Unosi się gaz nad niespokojnymi ulicami i na scenie podczas koncertu. Tysiące ludzi skanduje hasła na demonstracji przeciwko władzy, ale też świetnie bawią się, śpiewając przeboje Big Cyca Autobiografię łobuza czytajcie, jak chcecie, od początku, od środka lub wspak, bo kolejne rozdziały są jak puzzle, które ktoś porozrzucał na nie zawsze miękkim dywanie rock and rolla.
 


RAPER JOOZEF - premiera płyty 22.11.2018 godz 21, wstęp wolny


Joozef Raper vel Raper Joozef (lat 63) to pierwszy przedstawiciel Trójmiejskiej Sceny Hip Hop 50+, który odważył się wystąpić na żywo! Zrobi to właśnie u nas, w klubie SPATiF, 22 listopada i będzie to premiera jego płyty DZIKIE PSY! Pozostali raperzy HH50+ jak na razie się ukrywają, publikując jedynie nagrania studyjne. Nie usłyszycie ich w radiu ani w klubach ale zamierzamy to zmienić. :) Przypomnijmy, że to właśnie u nas, w SPATiFie narodziła się idea HH50+. W roku 2016 podczas Jasełek, Józef z Nazaretu zbeszcześcił krzesło krzycząc, że zrywa z ciesiołką i przerzuca się na raperkę. Karol Schwarz z Nasiono Records oczarowany tym występem, porzucił psychodelię i przeszedł na Hip Hop. Od tamtej pory wytrwale promuje wyczyny starszych raperów, których grono powiększyło się już do pięciu: Joozef, Orzech, Antyk, Shigetsu, Gatzbi. Wpierają ich młodsi koledzy producenci: Pardwa, Al Zicher, Karton, Minimal Scum. POSŁUCHAJ KRZESŁA: https://youtu.be/3g-xBFe2-Mk

Być może ktoś z Was pamięta też FALOWIEC - hiphopową supergrupę, która zagrała jeden tylko koncert w swojej karierze. Pamiętacie gdzie go zagrali? .... tak tak, w klubie SPATiF. To był rok 2005. Dziś, Falowiec dojrzał do pięćdziesiątki i przekazał Trójmiejskiej Scenie HH50+ swoje wcześniej niepublikowane nagrania. To są prawdziwe perły Trójmiasta i kawał historii. Mamy nadzieję, że Joozef Raper nie skończy na jednym koncercie. Wiemy, że dużo zależy od sukcesu tej imprezy, dlatego przybywajcie licznie, róbcie hałas ale krzeseł nie ruszajcie :) Sami sprawdźcie: https://hh50plus.bandcamp.com/album/ep-3

 
SYLWESTER W SPATiF-ie 31.12.2018/2019 godz 21, bilet 70 zł - obowiązuje schludny strój hippisa.


Tradycyjnie już jako jedni z pierwszych ogłaszamy tegorocznego Sylwestra. Hasło i temat w tym roku to: MAKE LOVE NOT HATE. Tym samym SPATiF zamieni się w hipisowską komunę. Wszelkie inspiracje do kreacji czerpiemy tylko z muzyki - Jimmy Hendrix, Grateful Dead, Janis Joplin, The Doors, Jefferson Airplane, Bob Dylan, The Beatles, Joan Baez, The Who, Led Zeppelin, Iron Butterfly - Official, Ten Years After - Band czy musical HAIR. Zapuście zatem włosy, brody, wepnijcie w nie kwiaty i koraliki, przyjmijcie pseudonimy i bądźcie tak kolorowi jak tylko możecie. SPATiF będzie bez nienawiści, pełny miłości, muzyki i radości. Jedyne co trzeba zrobić to dokonać w SPATiF-ie rezerwacji i zakupu hipsowskiego biletu w cenie 70 zł. Nie będzie to możliwe online. Nasza komuna będzie bardzo hermetyczna i ograniczona, dlatego im szybciej do niej dołączycie tym łatwiej Wam będzie przetrwać ten czas.

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **

 

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **

glowna
archiwum
historia
restauracja
wideoteka
filmy
sklep
bimba_film
partnerzy
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE ** SPATiF 2004 - 2016 - wszelkie prawa zastrzeżone
Kup Teraz!
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **
01. Big Fat Mama - Baw Mnie
02. Yummy Cake - Boy
03. Plazmatikon - Drops
04. Big Fat Mama - Twój Dziki Krok
05. Blenders - Power To The People
06. Times New Roman - Lucy
07. Plazmatikon - Robotique
08. Blenders - Frontline
09. Skinny Patrini - No More Down
10. Yummy Cake - Stereo
11. Big Fat Mama - Boom That Basement
12. Blenders - Do It
13. Skinny Patrini - So What ?!
14. Times New Roman - Femme Fatale
15. Plazmatikon - Puls
** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE ** kup_teraz!

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm” udzieloną przez PFR SA.

'.google-analytics.com/ga.js';var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);})();