06 października 2016 21:00


TOMEK LIPIŃSKI
& MACIEJ DŁUŹNIEWSKI

Kup bilet w cenie 30 zł

Trasa Koncertowa Tomek Lipiński Unplugged Wiosna 2016 dobiegła końca. Artysta przemierzył Polskę prezentując swój muzyczny dorobek w nowych akustycznych aranżacjach, dając blisko 30 koncertów.

Tomek Lipiński -muzyk, wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Autor muzyki filmowej.

Udzielał się w zespole Izrael, nagrał solowy album (Nie pytaj mnie z 1994). W latach 1991-1993 pisał felietony dla czasopisma "Tylko Rock". Był dyrektorem marketingowym BMG Poland (1993), redaktorem naczelnym "Aktivista" (2000). Wystąpił w kilku drugoplanowych rolach aktorskich, jest autorem muzyki do kilku filmów dokumentalnych i piosenek filmowych (m.in. do filmów Psy 2, Słodko gorzki, za którą dostał w 1996 nagrodę na XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i do filmu Reich - wszystkie w reżyserii Władysława Pasikowskiego).

Od 2014 roku występuje z zespołem jako Tomek Lipiński w składzie:

Tomek Lipiński - g, voc,
Karol Ludew -dr,
Piotr Leniewicz - b,
Maciej Dłużniewski - g.

Podczas koncertu usłyszymy akustyczne odsłony płyty "TO CZEGO PRAGNIESZ" z 2015 roku oraz evergreeny z repertuaru Tomka Lipińskiego, Tilt, Brygada Kryzys oraz Fotoness."

Mówię Ci, że (z rep. Tilt)

Ty i tylko Ty (z rep. Brygdy Kryzys)

Szare koszmary (z rep. Tilt)

Runął już ostatni mur (z rep. Tilt)

Nie pytaj mnie (z rep. Tomka Lipińskiego)