14 kwietnia 2016 21:00


DANIEL SPALENIAK

wjazd free

Daniel Spaleniak to objawienie początku roku 2014 w muzyce alternatywnej. Jest kolejnym muzykiem z Łodzi, który zdobywa popularność i uznanie na ogólnopolskiej scenie. W marcu 2014 roku ukazał się jego debiutancki album - "Dreamers" - nakładem zasłużonej wytwórni płytowej - Anteny Krzyku (wydawca albumów m.in.: Hey, Lao Che, Mikrokolektyw, Pustki,IndigoTree).Daniel tworzy od 16 roku życia i do tej pory wydał dwie epki i jedną płytę długogrającą. Choć mówi skromnie o sobie, że jest muzykiem z Łodzi i po prostu gra piosenki, szybko udało mu się zostać dostrzeżonym i zdobyć spory rozgłos w branżowych serwisach internetowych. Ledwie parę dni po premierze pierwszego singla "My name is wind" - serwis Brand New Anthem wywróżył Danielowi pewne miejsce w zestawieniach najlepszych płyt 2014 roku. Jego muzyka to trzymające w napięciu, nastrojowe i niepokojące kompozycje z pogranicza alternatywnego folku, bluesa i americany, które idąc w parze z głębokim, niskim i szorstkim wokalem Daniela, na długo zostają w pamięci.

Debiutancka płyta Daniela "Dreamers" , już po kliku dniach od premiery zebrał bardzo pozytywne recenzje w najważniejszych internetowych serwisach muzycznych.

Najnowszy album Daniela - "Back Home" promuje utrzymana w niepokojącym, melancholijnym klimacie  kompozycja  o tym samym tytule ("Back Home") do której wideoklip stworzyła Łódzka artystka  Weronika Izdebska  (www.ovors.com). "Back Home" zapowiada  album mroczny,  szorstki, formalnie minimalistyczny, jednocześnie bardzo przejmujący i głęboki.

Video: Back Home

www.facebook.com/danielspaleniakmusic